درک سیستم های نوار نقاله

به این مطلب امتیاز دهید :
5/5

نظرات ارسال شده : بدون پاسخ

نویسنده : AdavatGhaem

منتشر شده در تاریخ : مرداد ۱۲, ۱۳۹۸


درک سیستم های نوار نقاله

سیستم های نوار نقاله دستگاه های مکانیکی یا مجامعی هستند که مواد را با حداقل تلاش حمل می کنند. در حالی که انواع مختلفی از سیستم های نقاله وجود دارد ، آنها معمولاً از یک قاب تشکیل شده اند که از غلطک ، چرخ یا کمربند پشتیبانی می کند ، که بر روی آن مواد از یک مکان به مکان دیگر منتقل می شوند. آنها ممکن است توسط یک موتور ، از طریق نیروی جاذبه یا به صورت دستی تغذیه شوند. این سیستم های انتقال مواد در انواع مختلفی ارائه می شوند تا با توجه به محصولات مختلف یا موادی که نیاز به حمل و نقل دارند ، متناسب باشند.

نوار نقاله ها

مشخصات مهم سیستم های نوار نقاله
ظرفیت بار در طول واحد

تولید کنندگان این ویژگی را در مواردی ارائه می دهند که نقاله به طول سفارشی ساخته شود تا به کاربران اجازه دهند حاشیه بارگذاری را تعیین کنند.

حداکثر ظرفیت بار

همراه با ظرفیت بار در طول واحد ، این مقدار را می توان برای نوار نقاله های ساخته شده با هدف ثابت بیان کرد. این همچنین می تواند به عنوان سرعت جریان شناخته شود.

سرعت / سرعت سیستم تسمه نقاله

نقاله های تسمه به طور معمول از نظر سرعت کمربند در فوت / دقیقه امتیاز می شوند. در حالی که نوار نقاله غلتکی ، سرعت خطی را در واحدهای مشابه به یک بسته ، کارتن و غیره که از طریق غلطکهای پرتاب شده حرکت می کردند ، توصیف می کردند. سرعت مجاز در مورد نوار نقاله های پیش بند / تخته سنگ و نقاله های کشیدن / زنجیره ای / چرخشی نیز کاربرد دارد.

توان نقاله ها

توان آن ظرفیت نوار نقاله های دارای مواد پودری و محصولات فله مشابه را اندازه گیری می کند. برای مثال ، اغلب به عنوان یک حجم در هر واحد زمان ، به عنوان مثال به عنوان فوت مکعب در دقیقه داده می شود. این ویژگی در مورد نوار نقاله های سطل ، پنوماتیک / خلاء ، پیچ ، لرزش ، و پیاده روی قابل استفاده است.

پیکربندی قاب

پیکربندی قاب به شکل قاب نقاله اشاره دارد. قاب ها می توانند مستقیم ، منحنی ، فریم های Z یا شکل های دیگر باشند.

مکان قرار گیری

درایوها می توانند در مکانهای مختلف روی سیستم های نقاله قرار گیرند. یک سر یا درایو انتهایی در قسمت تخلیه نقاله یافت می شود و متداول ترین نوع آن است. درایوهای مرکز همیشه در مرکز واقعی نقاله نیستند ، بلکه در مکانی در طول آن قرار دارند و در زیر سیستم نصب می شوند. آنها برای برگرداندن جهت نقاله استفاده می شوند.

انواع نوار نقاله

کمربند
غلتک
غلتک
تخته سنگ / پیش بند
انتقال توپ
مغناطیسی
سطل
خفه کردن
کشیدن / زنجیر / بغل
در بالای سر
پنوماتیک / خلاء
پیچ / اوجر
عمودی
ارتعاش
پرتو متحرک
چرخ

کمربند

تسمه نقاله

سیستم های انتقال مواد هستند که از تسمه های مداوم برای انتقال محصولات یا مواد استفاده می کنند. کمربند در یک حلقه بی پایان بین دو قرقره پایان یافته است. معمولاً یک یا هر دو انتها دارای یک رول زیر آن هستند. کمربند نوار نقاله توسط یک تخته کشویی فلزی برای بارهای سبک پشتیبانی می شود که در آن هیچ اصطکاک برای کمربند ایجاد نمی شود تا باعث ایجاد کشش یا غلتک شود. نیرو توسط موتورهایی که از چرخ دنده های متغیر یا ثابت استفاده می کنند تأمین می شود.

کمربندها را می توان از مواد بی شماری تهیه کرد که باید مطابق با شرایطی باشد که کمربند در آن کار خواهد کرد. مواد تسمه نقاله معمولی شامل لاستیک ، پلاستیک ، چرم ، پارچه و فلز است. حمل بار سنگین به معنای ساخت ضخیم تر و قوی تر از مواد تسمه نقاله مورد نیاز است. نقاله های تسمه معمولاً نیرو دارند و بسته به توان مورد نیاز می توانند با سرعت های مختلفی کار کنند. نوار نقاله ها می توانند به صورت افقی کار کنند یا می توانند شیب دار شوند. نقاله های تسمه را می توان برای مواد فله یا بزرگ پیچ کرد.

سیستم های نوار نقاله غلتکی

نوار نقاله های غلتکی از غلتک های موازی که در فریم ها نصب شده اند برای انتقال محصول به وسیله وزن یا دستی استفاده می کنند. مشخصات کلیدی شامل ابعاد قطر غلتک و مرکز محور است. نوار نقاله غلتکی در درجه اول در برنامه های کاربردی با استفاده از مواد مانند بار اسکله بارگیری ، جابجایی چمدان یا بسیاری از خطوط مونتاژ استفاده می شود. غلطک ها نیرو ندارند و در صورت تمایل ، از جاذبه برای جابجایی محصول یا در صورت نصب به صورت دستی در صورت افقی استفاده می کنند. نقاله ها بسته به کاربرد و فضای کف موجود می توانند مستقیم یا منحنی باشند.

نوار نقاله های غلتک

نوار نقاله های غلتکی با استفاده از غلطک های قدرت نصب شده در قاب برای انتقال محصولات. مشخصات اصلی شامل نوع درایو ، قطر غلتک و مواد و بعد مرکز محور است. نوار نقاله غلتکی شده در درجه اول در برنامه های انتقال مواد استفاده می شود که به انتقال نیرو محصول نیاز دارند. انواع مختلفی از درایوها شامل تسمه ها ، زنجیرها / برآمدگی ها و غلطک های موتوری است. برخی از کاربردهای نوار نقاله های غلتکی عبارتند از: دست زدن به مواد غذایی ، فولاد سازی و بسته بندی.

نوار نقاله تسمه نقره / پیش بند

نوار نقاله های پیش بند / اسلات از تخته سنگ یا صفحات ساخته شده از استیل ، چوب یا سایر مواد که معمولاً روی زنجیرهای غلتکی سوار شده اند برای انتقال محصول استفاده می کنند. اسلایدها به هم وصل نیستند یا با هم همپوشانی ندارند. نوار نقاله های پیش بند / تخته سنگ در درجه اول در برنامه های انتقال مواد برای جابجایی اجسام بزرگ و سنگین از جمله جعبه ها ، درام ها یا پالت ها در تنظیمات صنایع سنگین مانند ریخته گری ها و کارخانه های فلزی استفاده می شود. استفاده از اسلایدها در موارد استفاده سنگین باعث افزایش عمر خدمات نقاله نسبت به سایر انواع نوار نقاله هایی که دارای کمربند هستند ، می شوند که در معرض بارهای سنگین می توانند سریعتر از بین بروند. این سیستم های نقاله معمولاً دارای نیرو بوده و در اندازه ها و ظرفیت بار زیادی وارد می شوند.

نوار نقاله انتقال

جداول یا نوار نقاله های انتقال از یک سری کاستورهای نصب شده استفاده می کنند تا امکان انتقال بدون موتور و چند جهته محصول را فراهم کنند. مشخصات کلیدی شامل مواد و اندازه است. نوار نقاله های انتقال  در برنامه های دیگر برای انتقال مواد مانند خطوط مونتاژ و خطوط بسته بندی از جمله دیگر استفاده می شوند هنگامی که در جایی قرار بگیرند که چندین خط نقاله وجود داشته باشد ، آنها برای انتقال محصولات از یک خط به خط دیگر استفاده می شوند و اغلب در سیستم های مرتب سازی استفاده می شوند. اندازه و ظرفیت حمل بار زیادی در دسترس است. نقاله های انتقال  نیرو ندارند و برای حرکت دادن محصول در طول نوار نقاله به نیروهای خارجی تکیه می کنند.

مغناطیسی

نوار نقاله های مغناطیسی برای جابجایی مواد مغناطیسی (آهنی) ، غالباً به صورت قراضه ماشین کاری ، از آهن ربای متحرک در زیر صفحات ثابت ، جداول یا انواع دیگر تخت های کشویی غیر مغناطیسی استفاده می کنند. نوار نقاله مغناطیسی معمولاً به عنوان نوار نقاله تراشه برای از بین بردن تراشه های آهنی از مراکز ماشینکاری استفاده می شود. سیستم ها می توانند پیکربندی شوند تا از حرکت افقی ، حرکت عمودی یا ترکیب ها استفاده کنند. آنها می توانند بدون کمربند باشند یا می توانند به جای تخت کشویی از کمربند انتقال استفاده کنند. در زیر کمربند انتقال ، از ریل حاوی الکترومغناطیسی برای جذب مواد آهنی به کمربند استفاده می شود. به دلیل جذابیت مغناطیسی محصول به نقاله ، از این سیستم ها می توان به صورت وارونه استفاده کرد.

سطل

نوار نقاله سطل یا آسانسور سطل از ظروف چند جانبه متصل به کابل ها ، کمربندها یا زنجیرها برای انتقال محصولات یا مواد استفاده می کنند. ظروف در امتداد سیستم به صورت قائم باقی می مانند و برای رهاسازی مواد از نوک استفاده می شوند. نوار نقاله سطل در برنامه هایی مانند قطعات ، مواد فله یا فرآوری مواد غذایی و استفاده از آن ها استفاده می شود. ماده منتقل شده می تواند به صورت مایع باشد و یا خشک مانند لجن ، ماسه ، کود ، شکر و دانه باشد. این سیستم ها می توانند به صورت افقی مورد استفاده قرار گیرند و یا برای تغییر سطح محصولات تحویل شده می توانند متمایل یا عمودی باشند. اندازه ها و ظرفیت های حمل بار بسته به نوع برنامه در دسترس هستند.

خفه کردن

نوار نقاله های Chute یا Trough سیستم های انتقال مواد هستند که از گرانش برای انتقال محصول در امتداد سطوح صاف از یک سطح به سطح دیگر استفاده می کنند. مشخصات کلیدی شامل مواد دودکش و ابعاد بدنی مانند طول و عرض دودکش است. نوار نقاله های خاموشی برای استفاده در قراضه ، بسته بندی ، بسته سرویس پستی یا حمل و نقل پستی و غیره استفاده می شوند. چت ها به گونه ای طراحی شده اند که دارای ضریب کم اصطکاک پویا باشند ، این امکان را به شما می دهد تا محصول یا مواد به راحتی اسلاید شوند و بسته به نیاز نیاز مستقیم یا منحنی دارند. برنامه.

نوار نقاله های زنجیره ای

نوار نقاله  از دستگاه های مکانیکی متصل به اعضای متحرک ، معمولاً زنجیر یا کابل ، برای کشیدن یا کشیدن محصولات استفاده می کنند. نقاله های درگ برای جابجایی مواد فله در سطل ، پرواز یا سایر لوازم جانبی استفاده می شوند و می توانند چندین نقطه تخلیه یا بارگذاری داشته باشند. نقاله های کششی لوله ای از یک سیستم زنجیره ای کاملاً محصور برای انتقال محصول به هر جهت استفاده می کنند. نقاله های زنجیره ای از زنجیره ای یا زنجیره های مختلف برای جابجایی پالت ها یا سایر محصولات انتقال دهنده سخت استفاده می کنند. نوار نقاله های یدک کش از یک خط بغل مانند کابل یا زنجیر ، معمولاً در کف یا دقیقاً بالای آن ، برای مستقیم تولید محصول یا چرخ دستی یا چرخ دستی های چرخ دار استفاده می کنند.

نوار نقاله های سقفی

نوار نقاله های سقفی از سقف هایی استفاده می شوند که از چرخ دستی یا حامل استفاده شده توسط زنجیر ، کابل یا اتصالات مشابه منتقل می شوند. نوار نقاله های سقفی در درجه اول در برنامه های کاربردی برای جابجایی مواد مورد استفاده قرار می گیرند ، مانند خطوط پوشاک تمیز کننده ، خطوط رنگ ، یا سیستم های انتقال قطعات ، یا برای سرمایش و پخت. انواع مختلفی از تنظیمات سیستم های نقاله سربار از جمله مسیر برقی ، مونوریل ، چرخ دستی و همچنین شیب دار یا رمپ در دسترس هستند. بسته به کاربرد ، ظرفیت حمل بار ممکن است حیاتی باشد. بیشتر سیستم های نقاله سربار از طریق سیستم تغذیه و کنترل می شوند ، در حالی که برخی دیگر تسمه نقاله دستی هستند.

نوار نقاله پنوماتیک

نوار نقاله های پنوماتیک / وکیوم از فشار هوا یا خلا برای انتقال مواد یا موارد داخل یا لوله های بسته یا مجاری و یا در امتداد سطوح استفاده می کنند. نوار نقاله های پنوماتیک / خلاء در درجه اول در مصالح جابجایی مواد مانند جمع آوری گرد و غبار ، دستمال کاغذی ، تحویل بلیط و غیره و در فرآیندهای مانند مواد شیمیایی ، مواد معدنی ، ضایعات و مواد غذایی کاربرد دارند. مواد برای نقاله بسته به رسانه ای که منتقل می شوند می توانند فلزی یا غیر فلزی باشند. اندازه های مختلفی بسته به نیاز بار و توان مصرفی در دسترس هستند.

نوار نقاله پیچ دار

نوار نقاله های پیچ دار ، که بعضاً به عنوان نوار نقاله مارپیچی ، کرم یا اوگور شناخته می شوند از عناصر مارپیچ برای جابجایی مواد استفاده می کنند. آنها از یک عنصر پیچ مارپیچ یا یک میله فلزی تشکیل شده اند که در اطراف شافت مرکزی می چرخند و مواد کار را مطابق با طراحی پیچ و جهت چرخشی هدایت می کنند. پیچ مارپیچ در یک محفظه ، از طریق محفظه یا محفظه کار می کند تا از نیروی چرخشی نهایت استفاده را ببرد. تولید کنندگان از نوار نقاله های پیچ برای حمل مواد مانند پوسته ، دانه ، پودر ، دانه و گرانول استفاده می کنند. روش دیگر ، این دستگاه ها می توانند برای مخلوط کردن ، تحریک و آمیختن چنین مواد یا مخلوط کردن راه حلها مورد استفاده قرار گیرند. آنها به طور گسترده در برنامه های کاربردی کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند ، از ماشین آلات مزرعه مانند ریزگردها و بالبرها گرفته تا دانه و کارخانجات مبتنی بر کارخانه. یک نقاله مینی پیچ همچنین می تواند مواد مرطوب ، غیر روان و پخت و پز را انتقال دهد که در غیر این صورت جابجایی دشوار باشد ، مانند بتن. کاربردهای دیگر برای نوار نقاله های پیچ ، انتقال قطعات مکانیکی مختلف یا کارکردن به عنوان نقاله سیستم بطری است. پیچ بسته به نوع کاربرد می تواند از نوع طرح دار یا نواری باشد و از طریق زنجیر و قلاب ، چرخ دنده ها یا درایو مستقیم قابل حمل است.

انواع نوار نقاله های پیچ شامل نوار نقاله های پایین و نوار نقاله های پیچ بدون مرکز است. نقاله های پایین از چندین پیچ در یک فرورفتگی باز استفاده می کنند. نوار نقاله های پیچ بدون مرکز و بدون شفت دارای یک شافت مرکزی نیستند و در عوض از مارپیچ خالی تشکیل شده اند. این طرح هنوز بستر را جابجا می کند اما باعث می شود آزادی بیشتری در داخل محفظه فراهم شود. بسته به رسانه ای که منتقل می شود ، مواد می توانند فلزی یا غیر فلزی باشند.

نوار نقاله عمودی

نوار نقاله های عمودی محصولات را به طور عمودی بین سطوح خطوط انتقال انتقال می دهند. مشخصات کلیدی شامل سرعت بالابر و حداکثر ارتفاع بار است. نقاله های عمودی مواد یا محصول را به سطوح بالاتر در یک مرکز انتقال می دهند. آنها بعداً به عنوان بالابر یا متقابل مداوم طبقه بندی می شوند. اندازه های مختلف و قابلیت بارگذاری بسته به برنامه در دسترس هستند.

نوار نقاله ارتعاش

نوار نقاله های ارتعاشی از لرزش چرخشی یا خطی برای جابجایی مواد در امتداد تخت سیستم خود استفاده می کنند. نقاله های ارتعاشی برای جابجایی مواد خشک و فله مانند سنگدانه ، ماسه سنگ ، ذغال سنگ و غیره استفاده می شوند. نوار نقاله می تواند یک فرورفتگی ، یک لوله یا یک میز صاف باشد. اندازه های زیادی بسته به برنامه موجود است.

نوار نقاله پرتو متحرک

نوار نقاله های پرتابل در حال حرکت از ترکیبی از پشتیبانی و ایستگاه های متحرک برای نمایه کردن قطعات کار از طریق سلول های ساخت استفاده می کنند. نقاله های پرتوی در حال حرکت در خطوط اتوماسیون و مونتاژ استفاده می شوند ، در مواردی که موارد لازم است به صورت متوالی در مکان های خاصی قرار گیرند. کالای پشتیبانی شده در موقعیت ثابت توسط پرتوی پیاده روی جمع می شود و در موقعیت بعدی آن قرار می گیرد ، جایی که مرحله تولید دیگری انجام می شود. این حرکت در طول نقاله تکرار می شود. نقاله های پرتوهای پیاده روی بسته به محصول می توانند دارای خطوط یک یا چندگانه باشند.

نوار نقاله چرخ دار

نوار نقاله های چرخ از چرخ های غیرمترقبه استفاده می کنند تا اجسام را با طول و وزن خود به طول حرکت دهند. نوار نقاله چرخ برای دست زدن به کالاها یا بسته ها استفاده می شود و معمولاً برای بارگیری و تخلیه کامیون ها و جابجایی بسته ها ، پالت ها و غیره از طریق امکانات یا در امتداد خطوط مونتاژ استفاده می شود. نوار نقاله بسته به نیاز بار و برنامه ، با تعداد چرخ و فاصله چرخ پیکربندی می شوند.

 

نوار نقاله

 

 

 

ملاحظات انتخاب سیستم های نوار نقاله

هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه کدام سیستم نوار نقاله به بهترین وجه برای نیازهای شما مناسب است ، نکته مهم در حمل و نقل مواد است. برخی از ویژگی های مهم که باید در نظر گرفته شود اندازه ، جریان پذیری ، ساینده بودن ، خوردگی ، رطوبت و دمای نگهداری آن است. ترکیب مواد ، در صورت انتقال پودرها ، گرانولها ، گلوله ها ، الیاف یا تکه های پوسته نیز باید در کنار اندازه ، وزن و تراکم ذرات در نظر گرفته شود.

عملکرد سیستم نقاله خود ممکن است متفاوت باشد. دو دسته اصلی مواد متحرک از طریق یک فرآیند انتقال و تغذیه است. انتقال انتقال مواد از یک یا چند نقطه وانت به یک یا چند نقطه افت است. باید پنجره زمان مورد نظر برای این حرکت در نظر گرفته شود ، همچنین میزان وانت و رها شدن نقاط ، میزان مواد در حال جابجایی و همچنین آلودگی متقابل بین چند ماده مورد توجه قرار می گیرد.

تغذیه ، زمان حساس تر است و به سیستم های دقیق تری نسبت به فحش نیاز دارد. مواد معمولاً از یک نقطه وانت به یک نقطه افت منتقل می شوند. محصولی که در حال انتقال است ممکن است نیاز باشد به صورت دسته ای یا با سرعت کنترل شده و مداوم تحویل داده شود.

یک عامل اساسی که باید قبل از انتخاب یک سیستم نوار نقاله در نظر گرفته شود ، محیطی است که در آن از آن استفاده خواهد شد. رطوبت بالا ، دما ، لرزش ، فشار ، مواد شکننده یا خطرناک و محصولات قابل اشتعال در تاسیسات باید همه با یک تولید کننده نوار نقاله بحث و گفتگو شود تا خطرات احتمالی و اقدامات متقابل و محل کار مورد نیاز را تعیین کند. اندازه سیستم در مقایسه با فضای اتاق کار در نظر گرفته شده است ، همراه با نحوه قرارگیری آن در کنار تجهیزات موجود ، باید در نظر گرفته شود.

سیستم های نوار نقاله با توجه به مقیاس های بزرگ و ادغام در فرایندهای مختلف کارخانه ، در طراحی و ساخت آنها معمولاً نسبتاً پیچیده هستند. با این حال ، ماهیت مدولار بسیاری از اجزای نقاله باعث می شود حتی سیستم های طولانی و پیچیده نیز به آسانی قابل دستیابی باشند. سازندگان چنین سیستمهایی می توانند کمک طراحی را ارائه دهند تا نقاله مناسب فضای کار باشد.

فاکتورهای انتخاب سیستم های نقاله اضافی

شکاف ، کمربند اصطکاک زیاد ، سطل و غیره اشکال متداول برای جلوگیری از لغزش محصول است. یک نوار نقاله کمربند شیب دار می تواند هنگام خاموش بودن دستگاه به عقب برگردد. چنین نقاله هایی از ترمزهای ایستاده استفاده می کنند که بطور خودکار با کم کار کردن موتور آنها درگیر می شوند. غالباً ترمز قابل استفاده است و به این وسیله نقاله اجازه می دهد تا بارگیری را برای بارگیری قبل از سرویس دهی معکوس کند. در بعضی از نقاله ها مقدار مشخصی از لغزش مطلوب است. آن دسته از دسته هایی که از بطری های شیشه ای روی خطوط بسته بندی استفاده می کنند ، اغلب از نوعی فشار کمکی برای جلوگیری از شکستن بطری ها در هنگام جمع شدن در یک منطقه ایستاده مانند پرکننده ، استفاده می کنند.

کمربند نقاله در برابر الکتریسیته ساکن مستعد است زیرا کمربند به طور مداوم در برابر قرقره های انتهایی کشیده می شود. اگر قطعات الکتریکی منتقل شوند ، الکتریسیته ساکن می تواند خطرناک باشد. برای محافظت از محصولات باید اقدامات کمربند نقاله ضد استاتیک مانند کمربندهای رسانا یا برس کنترل استاتیک در نظر گرفته شود.

سایر ملاحظات ایمنی باید به دلیل طولانی بودن طول نقاله و نزدیکی آنها با پرسنل اعمال شود. نقاله های غلتک زنده می توانند با غلتکهای بازشو مبدل شوند که اگر دست یا پا یک شخص بین غلطکها قرار بگیرد ، از کمربندهای درایو خود جدا می شوند. کراس اوورها می توانند برای گذر از بخش های طولانی از نقاله های کمربند به افراد اجازه دهند. نقاله های سبک غلتکی اغلب برای تحقق این هدف از

 

بخش های گیت دستی یا نیرو استفاده می کنند.

نوار نقاله ها معمولاً نوعی از مکانیسم استارت نرم یا کلاچ را برای جلوگیری از اضافه بار موتورها هنگام شروع کمربندهای کاملاً لود شده ، زنجیرها و غیره درگیر می کنند. بعضی از نوار نقاله های کمربند به درایوهای موتور دنده ای تعبیه شده اند که موتورهای داخلی و درایوهای دنده ای را درون غلطکهای سر قرار می دهند که نیاز آنها را برطرف می کند. موتورهای خارجی نصب شده و اجزای انتقال نیرو.

در حالی که بسیاری از سیستم های نقاله ثابت و دائمی هستند ، بسیاری از آنها نیز برای بارگیری کامیون ها ، راه آهن ها ، سیلوهای و غیره قابل حمل و طراحی هستند. غیره. نوار نقاله های داخلی و مخصوصی که مخصوص عملیات بسته بندی ساخته می شوند ، غالباً برای حمل و نقل آسان در یک مرکز نصب می شوند.

 

صنایع نوار نقاله

انتخاب نوار نقاله بستگی به نوع محصول ، توان عملیاتی یا سرعت ، تغییر ارتفاع و در برخی موارد تمرکز صنعت دارد. به عنوان مثال ، نوار نقاله های تسمه در اندازه های مختلفی قرار می گیرند و می توانند از واحدهای پیاده روی مورد استفاده در خطوط بسته بندی تا سیستم های مایل به طول استفاده شده برای عملیات معدن متغیر باشند. نوار نقاله ها می توانند با دستی کار کنند – جایی که محصولات به صورت دستی بر روی غلطک یا چرخ — حرکت می کنند یا موتور / موتور یا نیروی جاذبه دارند. اگرچه ، به طور کلی ، آنها توسط موتورهای AC و DC هدایت می شوند ، مستقیم یا از طریق دنده های زنجیره ای ، زنجیر و قلاب و غیره ، و غیره هدایت می شوند.

نوار نقاله های سقفی ، همانطور که در تمیز کننده های خشک ، کشتارگاه ها یا هر جایی که فضای کف نگرانی آنها وجود داشته باشد ، بارهای آنها را از چرخ های معلق که در مسیرهای بالای جاده سوار می شوند ، معلق کنید. سایر نوار نقاله ها مانند انواع پیچ و پنوماتیک محصولات خود را از طریق فرورفتگی ها یا لوله های نیمه محصور منتقل می کنند. این نوار نقاله ها اغلب از محصولات خشک و پودر استفاده می کنند. بعضی از نوار نقاله ها برای جابجایی محصولات دقیقاً بین عملیات تولیدی طراحی شده اند. نوار نقاله های پرتابل نمونه ای از این نوع هستند. سایر نوار نقاله ها برای نگه داشتن محصولات ، مانند بطری های آرایشی ، از طریق پرکننده ها ، برچسب ها و سایر فرآیندها با نگه داشتن هر ظرف در کبوترها یا پالت های جداگانه ، به سختی حمل می کنند.

نوار نقاله ها گاهی اوقات به صورت سفارشی از اجزای مدولار مانند بلافاصله ، منحنی ها ، انتقال ها ، ادغام ها ، تقسیم کننده ها و غیره طراحی می شوند. تولید کنندگان این قطعات اغلب تخصص طراحی و نصب را ارائه می دهند. نقاله های دیگر سیستم های مستقل ، کامل با درایوها و کنترل ها هستند. نوار نقاله های غلتکی و چرخ دستی از نوع دستی معمولاً در بخش های گسسته قابل خریداری هستند و برای شکل گیری سیستم های انتقال مواد تقریباً به هر طول پیچیده می شوند. به طور کلی ، نوار نقاله های برق از شفت های سر و شفت های دم استفاده می کنند که در انتهای سر ترتیب قرارگیری درایو وجود دارد و انتهای دم امکان تنظیم تنش زنجیره یا کمربند را فراهم می کند.

کنترل های نوار نقاله می توانند انواع روشن و خاموش ساده ، انواع نرم افزاری کمی پیچیده تر باشند که بارهای کوسن هنگام راه اندازی ، یا درایوهای با فرکانس متغیر که می توانند سرعت ، شتاب و غیره موتورهای ac را کنترل کنند. نقاله های کمربند بسیار طولانی که سنگ معدن و سایر محصولات را منتقل می کنند ، غالباً به بسترهای تسمه نقاله تکیه می کنند تا فرهای کمربند را در کمربندها تشکیل دهند تا مواد حاوی بهتر را در خود جای دهند.

سیستم های نوار نقاله – خلاصه ای

این راهنما درک اساسی از انواع سیستم نقاله ، ملاحظات استفاده ، کاربردهای آنها و کاربردهای صنعتی را ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات مرتبط با سایر مقالات و راهنما به بخش آشنایی با محصولات و یا با ما در ارتباط باشید.

 

 

 پاسخی بگذارید