نوار نقاله بارگیری

امتیازات :
5/5

 

یکی از انواع سیستم و تجهیزات بارگیری و جابجایی مواد فله ای و محصولات نوار نقاله بارگیری است.همانطور که از نام آن پیداست این دستگاه به منظور بارگیری و تخلیه بار و بسته و کالا مورد استفاده قرار می گیرد.

نوار نقاله بارگیری


انواع نوار نقاله

از انواع نوار نقاله در هر محلی که نیاز به انتقال و جابجایی وسایل و کالایی باشد قابل نصب است. از این رو نوار نقاله ها در اشکال و کاربری های بسیار متعددی طراحی می شوند که مهم ترین آن ها در زیر آورده شده است:


نوار نقاله بارگیری و تخلیه

نوارنقاله بارگیری نیز مانند سایر نوار نقاله و کانوایر ها دارای یک الکتروموتور است که باعث به حرکت در آورده شدن درام می شود.

درام هرزگردی دیگری با استفاده از تسمه یا زنجیر حلقه‌ای را ایجاد می کند که می‌توان با قرار دادن مواد و محصولات روی آن از نقطه ای به نقطه دیگر منتقل و جابجایی کرد.

وجود کانوایر یا نوار نقاله بارگیری سبب می شود تا نیروی کار بیهوده به منظور بار زدن و تخلیه کالاها، محصولات یا مواد خام درگیر نشود.

برای درک بهتر این موضوع انباری را در نظر بگیرید که در هر ساعت چندین کامیون اجناسی را بار می زند و یا تخلیه می کند.

حال باید چه تعداد کارگر به صورت مداوم درگیر این فرآیند شوند؟ در حالی که با داشتن چند دستگاه نوار نقاله بارگیری کامیون می توان به صورت سیستماتیک و منظم و بدون تلفات محصول تمام این وسایل را بار زد.

یکی از ویژگی های کانوایر بارگیری یا همان نوارنقاله بارگیری داشتن چرخ در زیر دستگاه است که سبب می شود هرچه سریع تر کانوایر به محل بارگیری یا تخلیه منتقل شود.

در مدل های کامل تر این دستگاه، فنرهای هیدرولیکی در زیر اسکلت ماشین تعبیه شده تا به راحتی انتهای ماشین ارتقاع گرفته و در دهانه مخزن وسیله بارگیری از وانت تا کانتینر و کامیون قرار گیرد.

و زاویه دلخواه در نوار نقاله ایجاد شود و فرآیند بارگیری به راحت ترین حالت ممکن عملیاتی شود.


کاربرد نوار نقاله بارگیری

– کارخانه های سیمان و مواد معدنی و صنعتی یکی از مهمترین صنایعی است که نوارنقاله بارگیری به منظور انتقال کیسه های سیمان و گچ و یا بارگیری فله ای این مواد استفاده می شود. سایر تولیدی ها نیز به فراخور محصولاتی که تولید می کنند به منظور بار زدن می توانند از آن بهره گیرند.

– انبارها نیز محل هایی هستند که مدام در حال بارگیری و تخلیه اجناس و محصولات تولیدی هستند. طول نوار نقاله ها بسته به محل مورد استفاده می تواند تغییر کند. برای مثال در فروشگاه اینترنتی دیجی کالا نوار نقاله ای به طول ۲۰۰۰ متر روزانه در حال جاجایی صدها قلم کالا است.

– فرودگاه ها نیز دیگر مناطقی هستند که برای انتقال بارها و چمدان های مسافران به هواپیما به این دست نوار نقاله ها احتیاج دارند.

جنس تسمه به کار رفته نیز می تواند از لاستیک صاف و یا عاج دار باشد و یا به صورت پیاله ای در نظر گرفته شود که همه و همه این موارد با توجه به محل استفاده قابل تغییر است ( ویژگی های تسمه نقاله ). با توجه به کاربرد وسیع انواع نوار نقاله و کانوایر این ماشین آلات و تجهیزات استاندارد سازی شده اند و قوانین مرتبط با آن در دو استاندارد بزرگ DIN و ISO شرح داده شده است.


قیمت نوار نقاله بارگیری

جهت اطلاع از لیست قیمت نوارنقاله بارگیری و جابجایی و یا کانوایر بارگیری متحرک باما در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email